English version

T.r.a.s.h. dance/performance group
Holandia

20 kwietnia 2012, godz. 17.15, Teatr Lalek Pleciuga

SAFE ABSENCE. Humanoid Trilogy Episode 2
Bezpieczna nieobecność. Epizod 2 „Trylogii humanoidalnej”

T.r.a.s.h. miesza taniec, performance i muzykę wykonywaną na żywo, tworząc w rezultacie bardzo fizyczny i emocjonalny teatr tańca. Jest zjawiskiem wyjątkowym w Holandii i ma międzynarodowy charakter. W „Safe Absence”, drugim epizodzie „Trylogii humanoidalnej”, sześć uwodzicielskich kobiet uosabia tęsknotę, grzech i pokutę. W wypartych wspomnieniach, zduszonych przez gorset tradycji i rytuałów, ujawnia się zaburzona percepcja rzeczywistości. Karnawałowe sceny w surrealistycznym krajobrazie, z towarzyszeniem intensywnej muzyki prowadzą do skrajnej fizyczności pomiędzy rzeczywistością i transem.

T.r.a.s.h. – grupa taneczno-performatywna jest znana z bezkompromisowych spektakli tanecznych, w których nieustannie i wytrwale poszukuje granic. Na skrzyżowaniu dyscyplin artystycznych - tańca, performance’u i muzyki granej na żywo – już od dziesięciu lat grupa łamie wszystkie tradycyjne standardy teatru i tańca.Rdzeń zespołu tworzą dyrektor artystyczny Kristel Issum wraz z choreografem Guilherme Miotto, kompozytorem Arthurem van der Kuip i scenografem Paulem van Weert. Wspólnie realizują projekt bazujący na kulturze dnia dzisiejszego, pulsie naszych czasów i ludzi, ich ciał, ich zmagań i ich losu. Rezultatem jest wybuchowy, emocjonalny a niekiedy wręcz brutalny teatr tańca, prezentowany w różnych miejscach i festiwalach w kraju i za granicą. Grupa otrzymała w 2006 roku od miasta Tilburg nagrodę Ad Vinken, a w 2009 – Nagrodę Taneczną Fundacji Kulturalnej Księcia Bernharda.

Projekt Safe Absence / Humanoid Trilogy Episode 2 jest wspierany przez Tanzhaus NRW, Düsseldorf

koncepcja i choreografia – Kristel van Issum & Guilherme Miotto,
kompozytor – Arthur van der Kuip,
scenograf i oświetleniowiec – Peter Missotten,
produkcja – Paul van Weert,
konstrukcja świeczników – Peter Missotten,
kostiumy – Elisabeth Kinn Svensson,

występują: Shakti Buhler, Filine Volkmann, Melanie Wirz, Dagmar Dachauer, Katharina Meves i Katja Scholz, Muzycy: Artemisz Polonyi (Zang) i Sander de Bie (Toetsen)

fot. Paul Van Weert
http://www.trashweb.nl