English version

KONTRAPUNKT 2012
programme

spektakle konkursowe

Bastard!
Bracia Karamazow
THE CHORUS OF WOMEN: Magnificat
Dziewczyna na kanapie
SAFE ABSENCE. Humanoid Trilogy Episode 2
III Furie
Jackson Pollesch
Jak być kochaną?
Märtyrer
WATERFRONT WASTELAND MEDEA MATERIAL LANDSCAPE WITH ARGONAUTS / Mommsen’s Block
Rewolucja balonowa
Rost
Orphans
Talking Head

inne spektakle

Cinématique
Der zerbrochne Krug
Don Juan, czyli...
I będą święta
Koniom i zakochanym siano pachnie inaczej
Niewypowiedziane
Sonnambulo
The Curators' Piece (A trial against art)
Totalnie szczęśliwi
Słodka Fibi
Świadectwa wzlotu i upadku wzlotu wzlotu wzlotu upadku i tak dalej Antka Kochanka
W imię Jakuba S.

The Small Kontrapunkt 2012 April 13–15th, 2012 2012

Na arce o ósmej, The Współczesny Theatre, Szczecin
Matti’s Sea Adventure, Teatteri Vekkulikettu, Finland
WeFiction & Privat Rite, Panta Rei Danseteater, Norway
Zuzu i Lulu, The Pleciuga Puppet Theatre, Szczecin
Oh, Hello Baby, Minna Krook, Sweden
The Door – Two Clowns in Trouble, Dance Theatre Hurjaruuth, Finland
Jabłoneczka, The Pleciuga Puppet Theatre, Szczecin
Retro Stefson [concert], Iceland
Einar Stray [concert], Norway
Pinkunoizu [concert], Denmark
Artistic, musical and baking workshops

Szczecińska Północ Teatrów 14 kwietnia 2012

8.00 p.m. – Słodka Fibi, The Niekonsekwentny Theatre
10.00 p.m. – Totalnie szczęśliwi, The Krypta Theatre
10.00 p.m. – Koniom i zakochanym siano pachnie inaczej, The Polski Theatre
10.00 p.m. – Don Juan, czyli… The Pleciuga Puppet Theatre
11.00 p.m. – Niewypowiedziane, The Kana Theatre

Monday, April 16th, 2012

XLVII PTMF KONTRAPUNKT 2012 – Inauguration
4.00 p.m. (A+B) Jackson Pollesch / TR Warszawa
4.00 p.m. (A+B) Rost / Wuppertaler Bühnen, Germany
7.45 p.m. (A+B) The Curators' Piece (A trial against art) / Tea Tupajic & Petra Zanki
9.45 p.m. (A1+BB) Dziewczyna na kanapie / The Współczesny Theatre, Szczecin
9.45 p.m. (A+B) Pinkunoizu (koncert) / Denmark

Tuesday, April 17th, 2012

10.00 a.m. Teatr w kryzysie / panel discussion & book promotion
4.00 p.m. (A) Jak być kochaną / The Bałtycki Dramatyczny Theatre, Koszalin
4.00 p.m. (B) Rewolucja balonowa / The Teatr Powszechny Theatre, Warsaw
6.00 p.m. (A+B) Bracia Karamazow / The Provisorium Theatre, Lublin
9.30 p.m. (A) Rewolucja balonowa / The Teatr Powszechny Theatre, Warsaw
9.30 p.m. (B) Jak być kochaną / The Bałtycki Dramatyczny Theatre, Koszalin

Wednesday, April 18th, 2012

10.00 a.m. Teatr w kryzysie / panel discussion & book promotion
4.00 p.m. (A) Sieroty / The Teatr Powszechny Theatre, Warsaw
4.00 p.m. (B) III Furie / The Helena Modrzejewska Theatre, Legnica
4.45 p.m. (A+B) CHÓR KOBIET: Magnificat / Theatrical Institute, Warsaw
8.00 p.m. (A) III Furie / The Helena Modrzejewska Theatre, Legnica
8.00 p.m. (B) Sieroty / The Powszechny Theatre, Warsaw
10.15 p.m. (A) I będą święta / The Konsekwentny Theatre, Warsaw

Thursday, April 19th, 2012

karnet A – in Berlina
1.00 p.m. Märtyrer / Schaubühne am Lehniner Platz, Berlin
6.00 p.m. VERKOMMENES UFER MEDEAMATERIAL LANDSCHAFT MIT ARGONAUTEN / Mommsens Block / Deutsches Theater Berlin
8.30 Der zerbrochne Krug / Berliner Ensemble

karnet B – in Szczecin
6.00 p.m. I będą święta / The Konsekwentny Theatre, Warsaw
8.00 p.m. Dziewczyna na kanapie / The Współczesny Theatre, Szczecin

Friday, April 20th, 2012

3.30 p.m. (A) Dziewczyna na kanapie / The Współczesny Theatre, Szczecin
5.00 p.m. (A+B) Talking Head / Liquid Loft, Austria
6.45 p.m. (A+B) Episode 2 – Safe Absence / T.r.a.s.h., The Netherlands
8.30 p.m. (A+B) Bastard! / DudaPaiva Company, The Netherlands
10.00 p.m. Sonnambulo / Theater Titanick, Germany [outdoor]
00.00 The Night of Performers

Saturday, April 21st, 2012

1.30 p.m. (A+B) Świadectwa wzlotu i upadku wzlotu wzlotu wzlotu upadku i tak dalej Antka Kochanka / PWST Krakow Branch in Wrocław
5.00 p.m. (A+B) Cinématique / Adrien M., France
28.00 p.m. (A+B) W imię Jakuba S. / The Dramatyczny Theatre Warsaw [the final performance]

Sunday, April 22nd, 2012 (tickets)

5.00 p.m. Cinématique / Adrien M., France
7.00 p.m. W imię Jakuba S. / The Dramatyczny Theatre, Warsaw

Concerts in the festival club:

Sunday, April 15th – Chorzy na Odrę
Monday, April 16th – Ruke
Tuesday, April 17th – Babu Król
Wednesday, April 18th – Defus
Thursday, April 19th – Krejzi Locomotive
Friday, April 20th – Flór
Saturday, April 21st – Joanna & The Forests