English version

3 kwietnia 2013
Minął już termin zakupu zarezerwowanych karnetów. Informujemy, że zostało jeszcze kilka karnetów A, zapraszamy zatem zainteresowane osoby do Biura Obsługi Widzów w Pleciudze.

20 marca 2013
Karnety i bilety już w sprzedaży – zapraszamy do Pleciugi po odbiór karnetów. Należy je wykupić do poniedziałku 25 marca 2013 roku, po tym dniu nieodebrane karnety będą mogły nabyć osoby z listy rezerwowej.

10 marca 2013
Zapraszamy przedstawicieli mediów na konferencję prasową dotyczącą KONTRAPUNKTU 2013. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 we wtorek 12 marca w Teatrze Lalek „Pleciuga”.

21 lutego 2013
Wolontariat na KONTRAPUNKCIE

Zapraszamy wszystkich wolontariuszy interesujących się teatrem do aktywnego współtworzenia festiwalu KONTRAPUNKT. Każda entuzjastyczna para rąk i nóg zostanie serdecznie przyjęta. To doskonała okazja do spotkania szerokiego grona działaczy kultury oraz artystów z całego świata.
Na ochotników czekają liczne zadania. Potrzebujemy pomocy w realizacji wydarzeń, akcjach promocyjnych, czynnościach organizacyjno-biurowych, opiece nad artystami, pracach przy realizacji technicznej spektakli i wielu, wielu innych.
Poszukujemy osób, które skończyły 16 lat, są odpowiedzialne, dyspozycyjne i pełne energii. Chcielibyśmy zebrać 20-osobową grupę.

Wszystkich zainteresowanych współpracą prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego pod adresem:
wolontariatnakontrapunkcie@gmail.com

Zgłoszenia przyjmujemy do 15 marca 2013 roku.

pobierz formularz

10 stycznia 2013
Informujemy, że trwają prace nad nowym projektem festiwalu KONTRAPUNKT: polską prapremierą sztuki Franka McGuinessa „Greta Garbo przyjechała” (tytuł oryg. „Greta Garbo Came to Donegal”), przygotowywaną w koprodukcji z Teatrem Współczesnym w Szczecinie. Reżyserem spektaklu będzie Anna Augustynowicz.
Zakończył się już pierwszy etap prac nad projektem: tekst został przetłumaczony przez Małgorzatę Semil, powstał także wstępny projekt scenografii autorstwa Marka Brauna. Prace wchodzące w skład pierwszego etapu zostały dofinansowane przez Miasto Szczecin.
Prapremiera spektaklu „Greta Garbo przyjechała” odbędzie się 19 kwietnia 2013 roku w ramach festiwalu.

Grażyna Jotko
(1960–2012)

W środę 24 października 2012 odeszła od nas Grażynka Jotko – Gizia. Dla nas była po prostu Gizią. Zawsze uśmiechniętą, uczynną, kompetentną, bezinteresowną, szczerą i słowną Gizią...

Pracowała z nami kilkanaście lat, siedząc przy biurku zawalonym stosami papierzysk prawie zasłaniających jej drobną sylwetkę. Dzielnie dawała sobie radę z najdłuższymi formularzami, wnioskami, rozliczeniami, często skomplikowanymi umowami z teatrami zagranicznymi, piętrzącymi się kolumnami cyfr. Przychodziła do pracy pierwsza, wychodziła ostatnia, zwłaszcza w gorący czas przedfestiwalowy. I potem, gdy trzeba było pisać sprawozdania. Lubiła pracować, lubiła pomagać. A my wszyscy lubiliśmy Ją, Naszą Gizię. Teraz, gdy tak niespodziewanie zostawiła rodzinę, przyjaciół, koleżanki, współpracowników, trwamy wszyscy w przejmującym żalu i smutku.

Giziu, mogliśmy razem pracować jeszcze wiele lat, a dziś płaczemy po Tobie...

Koleżanki, koledzy, przyjaciele
współpracownicy KONTRAPUNKTU

10 października 2012
Informujemy, że rozpoczęliśmy przyjmowanie zgłoszeń do udziału w konkursie XLVIII Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT 2013.

Przegląd odbędzie się 15–21 kwietnia 2013 roku. Informacje dotyczące przyszłorocznej edycji KONTRAPUNKTU oraz terminy zgłoszeń znajdują się w zakładce „Regulamin”, natomiast karta zgłoszenia jest dostępna w zakładce „Zgłoszenie”. Prosimy o uważne przeczytanie punktów 8–10 Regulaminu dotyczących terminów zgłoszenia oraz przekazywania informacji, a szczególnie uważnie punktów 11 (wizyta techniczna) i 13 (dostarczenie pliku PowerPoint z tłumaczeniem tekstu przedstawienia na język angielski).

Zapraszamy do udziału w nowej edycji Przeglądu, a zanim to nastąpi – do obejrzenia reminiscencji z KONTRAPUNKTU 2012 utrwalonych na filmie i zdjęciach [dostępne na stronie głównej.