English version

l’Amicale de production
Francja

20 kwietnia 2013, godz. 15.00, Teatr Lalek „Pleciuga”

CHEVAL
Koń

KOŃ stał się dobrym tytułem nie tylko dlatego, że to świetny tytuł, lecz także dlatego, że zawiera tę wielką dwoistość trywialności i majestatyczności, które tak miłujemy. Ponadto to wielce praktyczne być zdolnym do mówienia o artystycznym przedstawieniu w terminach używanych do opisania takiej bestii, móc odkryć ją jako upartą, cherlawą, nużącą, kapryśną albo tak łagodną jak baranek. W celu nadania dramatowi sensu zdobyliśmy się na parę bezwstydnie poruszających utworów muzycznych. Aby uniknąć wymiecenia przez dźwięki nadmiernie dramatyczne, zdecydowaliśmy się je torturować, życzliwie, lecz bez skrupułów [...].

Antoine Defoort i Julien Fournet

[...] Koń jest zwierzęciem bez widocznej głowy czy ogona, lecz powinien być dosiadany bez żadnego wahania. Koń jest na rozdrożu deregulacji. Koń galopuje, aby zaprezentować na scenie rzeczywistość tego, co Charles Baudelaire ochrzcił „związkiem” i co Antoine Defoort i Julien Fournet [...] odgrywają za pomocą dźwiękowych i wizualnych „rykoszetów” – to ich określenie. [...] Przerywana przez kilka międzynarodowych hitów muzycznych, muzyczno-wyobrażeniowa gra osiąga swoiste szczyty w tej grze „przegrany bierze wszystko”, kiedy Antoine Defoort emituje ciągły ryk na basie w czasie grania na flecie, podczas gdy Julien Fournet, który pozostaje bardziej tradycyjny, gra ze złączonymi stopami na pianinie.

www.tempsdimages.eu

L’Amicale de production to powstała w 2010 roku grupa artystyczna, która określa się jako „projekt współpracy”. Jej członkowie tworzą dzieła i obiekty należące częściowo do teatru, częściowo zaś do sztuk wizualnych i performatywnych. L’Amicale de production stara się odpowiedzieć na estetyczne, technologiczne i ekonomiczne wyzwania dotyczące nowych form autorstwa i estetyki.

przekład –
pomysł, realizacja i interpretacja – Antoine Defoort i Julien Fournet
reżyseria – Antoine Defoort i Julien Fournet
kierownictwo techniczne – Maël Teillant, François Breux, Alice Dussar
rozpowszechnianie – Mathilde Maillard
produkcja – l’Amicale de production

występują: Antoine Defoort i Julien Fournet

fot. Olimpio Mazzorana
www.amicaledeproduction.com