English version

Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera
Warszawa

7 kwietnia 2014, godz. 21.00 | Teatr Lalek „Pleciuga”
8 kwietnia 2014, godz. 21.30 | Teatr Lalek „Pleciuga”
czas trwania spektaklu: 100 min

FAZA DELTA
Radosław Paczocha

Trzech kumpli z osiedla w małym mieście jak co sobota imprezuje w lokalnym pubie; pod wpływem alkoholu i dopalaczy nudna rzeczywistość zmienia się w szaloną, kolorową bajkę – tytułową fazę delta. Dopiero następnego dnia rekonstrukcja zdarzeń uświadamia im, co tak naprawdę wydarzyło się ostatniej nocy...

(materiały promocyjne teatru)

Spektakl jest częścią projektu Powszechny Teatr Internetowy, który ma udostępniać widzom spektakle dzięki nowym mediom. [...] „Głównym motywem programu artystycznego Teatru Powszechnego w Warszawie są rozmowy o współczesności. Chcemy opowiadać o tym, co ważne i aktualne. Zależy nam na tym, aby nasza rozmowa z widzami toczyła się na wszystkich polach; dlatego specjalnie dla internautów stworzyliśmy spektakl teatralny emitowany wyłącznie w sieci. Wierzymy, że właśnie w świecie wirtualnym przedstawienie nabierze wyrazistości, osiągnie dużą siłę rażenia, stanie się ostre i pełne nowych znaczeń. Jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce” – mówi Gliński.

Warszawa. „Faza delta” z Powszechnego w Internecie od środy, PAP, e-teatr

Paczocha nie znęca się nad kibicami, ale pokazuje, czym bywa dla nich wierność konkretnej drużynie. [...] W naładowanej adrenaliną grupie wszyscy stają się nagle odważniejsi, a przemoc to tylko przejaw walki „za sprawę”. W „Fazie delta” widać wszystko, czego nie pokazują kamery filmujące kolorowych kibiców, którym udało się wylosować bilety na mecze lub których stać było na to, by odkupić je od koników.

Joanna Derkaczew, Teatr – Euro 1:1, „Gazeta Wyborcza”

reżyseria teatralna – Gabriel Gietzky
reżyseria internetowa – Robert Gliński
scenografia, kostiumy – Anna Ławrynowicz
realizacja światła – Michał Nowakowski

premiera – 13 czerwca 2012 (serwis kultura.gazeta.pl)
premiera sceniczna – 6 grudnia 2012

występują: Anna Smołowik, Jacek Beler, Piotr Ligienza, Sławomir Pacek

fot. Luka Łukasiak
www.powszechny.com