English version

Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego
Poznań

9 kwietnia 2014, godz. 16.00 i 20.00 | Teatr Lalek „Pleciuga”
czas trwania spektaklu: 110 min

JEŻYCE STORY: GRACZE
Roman Pawłowski, Marcin Wierzchowski

Przestrzeń publiczną łatwiej jest komentować zza kordonu teatralnych murów. Co jednak wydarzy się, gdy przedstawienie przekroczy tę bezpieczną granicę? Jeżyce Story. Posłuchaj miasta! to czteroodcinkowy serial dokumentalny wyreżyserowany przez Marcina Wierzchowskiego [...]. Jego twórcy podjęli próbę zbadania i zrozumienia charakteru otaczającej Teatr Nowy przestrzeni miejskiej. Tkanką, z której wykiełkowały przestawienia, były wielogodzinne, szczere wywiady z ludźmi związanymi, czasem przez całe swoje dorosłe życie, z tą właśnie częścią Poznania: Jeżycami.

Poznań. Akcja Nowego „Rynek Opowieści Jeżyckich”, e-teatr.pl

[...] ci twórcy importowani z Krakowa (reżyser) i warszawskiej Pragi (dramaturg) wychwycili w rzeczywistości Jeżyc więcej odcieni, niż dostrzega przeciętny przechodzień podążający codziennie do pracy ulicą Dąbrowskiego (to przy niej leży Teatr Nowy). Bohaterów spektaklu Pawłowski, Wierzchowski i świetny aktorski zespół Teatru Nowego znaleźli nie w książkach i nie we własnych głowach, a obok i wokół siebie.

Marta Kaźmierska, Miasto wraca do gry, „Gazeta Wyborcza – Poznań”

Co [...] towarzyszy Jeżycom... od początku i za co nie da ich się nie kochać – to atmosfera, którą aktorzy przelewają ze sceny na widzów. Każdy jest w stanie poczuć się tu intymnie, domowo, przyjemnie, przeżyć chwile zadumy i śmiechu i wyjść z teatru z niesamowitą dawką pozytywnej energii.

Joanna Sobocińska, Jeżyce Story. Się gra, się ma..., 5kilokultury.pl

reżyseria – Marcin Wierzchowski
dramaturgia – Roman Pawłowski
scenografia i kostiumy – Matylda Kotlińska
muzyka – Michał „Litwa” Litwiniec
animacje – Daria Kopiec

premiera – 27 kwietnia 2013

występują: Dorota Abbe, Paweł Binkowski, Sebastian Grek, Paweł Hadyński, Andrzej Lajborek, Mariusz Puchalski

Spektakl prezentowany w ramach projektu „Pomosty teatru – pomosty kultury. O wzajemnym oddziaływaniu teatru polskiego i niemieckiego”

fot. Bartłomiej Sowa
www.teatrnowy.pl