English version

Ivo Dimchev
Amsterdam, Holandia

9 kwietnia 2014, godz. 18.15 | Teatr Polski
czas trwania spektaklu: 60 min

PROJEKT P
(P Project)

Ivo Dimchev to bułgarski choreograf i performer, laureat wielu międzynarodowych nagród w kategorii tańca oraz teatru, a także wykładowca w szkołach teatralnych i szkołach tańca (m.in. w Budapeszcie, Antwerpii, Bernie i Wiedniu) oraz twórca i dyrektor Humarts Foundation w Bułgarii. Jego występy określane są mianem kolorowej mieszanki performance’u, tańca, teatru, muzyki, fotografii i rysunku.

„Projekt P” to interaktywny performance, oparty na kilku słowach na „p” (takich jak „pianino”, „policja”, „poezja”). Publiczność zostaje zaproszona na scenę, by pisać improwizowaną poezję, którą grający na pianinie performer przekształca w piosenkę. Uczestnicy występu otrzymują wynagrodzenie.finansowe

www.ivodimchev.com

Poza rozrywką, którą zwykle mamy podczas spektaklu, chciałbym, aby ten performance pomógł nam trochę przełamać niektóre z tabu, jakimi są dla nas pieniądze, wartość i zadowolony autorytet w kontekście sztuki performerskiej.

Ivo Dimchev, www.inkonst

pomysł i muzyka – Ivo Dimchev
opracowanie oprogramowania – Matteo Sisti Sette

występują: Ivo Dimchev i osoby z widowni

Koprodukcja z Impulstanz Vienna, Kaaitheater, Trouble festival (Les Halles), Hebbel Theater (Berlin), Volksroom, Humarts Foundation, Frascati (Amsterdam)
Dofinansowanie: Flemish Community in Belgium

fot. Arya Dil
www.ivodimchev.com