English version

Schaubühne am Lehniner Platz
Berlin

10 kwietnia 2014, godz. 20.00 | Schaubühne am Lehniner Platz
czas trwania spektaklu: 145 min

CAŁE NIEBO PONAD ZIEMIĄ (SYNDROM WENDY)

Todo el cielo sobre la tierra (El síndrome de Wendy)
All the Sky above the Earth (Wendy’s Syndrome)
Der ganze Himmel über der Erde (Das Wendy-Syndrom)

Angélica Liddell

Wendy to bohaterka, którą Piotruś Pan zabiera na swoją wyspę. Tutaj wyspa nie nazywa się Nibylandia, wymyślona kraina, lecz Utoya, norweska wyspa, na której sześćdziesiąt dziewięć młodych osób, zastrzelonych przez Andersa Breivika w 2011 roku, zostało skazanych na to, by nigdy się nie zestarzeć. W tej sztuce Angélica Liddell uosabia Wendy, przerażoną myślą o byciu porzuconą. Jednakże to jest jej los, jej, niezdolnej do odczuwania czegokolwiek innego poza miłością.

www.festival-avignon.com/en

Liddell posiada umiejętność zaskakiwania nas spektaklami, które podążają za sobą, ale się nie naśladują. Zaklasyfikowanie jej przedstawień jej niemożliwe: teatr, performance, choreografia, muzyka i wideo są w nich nierozerwalne. Angélica Liddell „wystawia” słowa i ciała, swoje i tych aktorów, tancerzy, akrobatów albo muzyków, którzy jej towarzyszą. Przez ostatnie dwadzieścia lat balansowała pomiędzy rzeczywistością a fikcją, dokumentalnością i osobistym wyznaniem, wylewnością i zamyśleniem, wściekłością i politowaniem, postrzegając scenę jako miejsce, w którym stale naraża się na niebezpieczeństwo.

dialogfestival.pl/en

tłumaczenia – Saite Ye (język chiński), Shelley Tepperman (język angielski), Monika Kalitzke (język niemiecki, napisy), Saite Ye (interpretator chińsko-hiszpański)

tekst, reżyseria, scenografia i kostiumy – Angélica Liddell
muzyka – Cho Young Wuk
współpraca muzyczna i organizacja – Hong Dae Sung, Jung Hyung Soo, Sok Seung Hui, Lee Ji Yeon
instruktor tańca towarzyskiego – Sergio Cardozo
kostiumy – González
maski – Lidia G le petit paquebot
oświetlenie – Carlos Marquerie
dźwięk – Antonio Navarro
technik oświetlenia – Octavio Gómez
dyrektor techniczny – Marc Bartoló
kierownik planu – África Rodríguez

premiera – 9 maja 2013

występują: Fabián Augusto Gómez Bohórquez, Xie Guinü, Lola Jiménez, Dagny Backer Johnsen, Angélica Liddell, Sindo Puche, Zhang Qiwen, Maxime Trousset, Saite Ye, Xue Ying Dong Wu (chińska pipa/lutnia) i zespół muzyczny PHACE

Spektakl prezentowany w ramach Festival International New Drama F.I.N.D. 2014

Spektakl prezentowany w ramach projektu „Pomosty teatru – pomosty kultury. O wzajemnym oddziaływaniu teatru polskiego i niemieckiego”.

fot. Ricardo Carrillo de Albornoz
www.schaubuehne.de