English version

Teatr WARSawy
Warszawa

8 kwietnia 2014, godz. 21.30 | Teatr Kana
9 kwietnia 2014, godz. 22.30 | Teatr Kana
10 kwietnia 2014, godz. 17.30 | Teatr Kana
czas trwania spektaklu: 60 min

TATO NIE WRACA
Piotr Rowicki

Czy możliwe jest spotkanie po latach? Czy jest szansa na jakiekolwiek porozumienie? Jak radzić sobie z wieloletnią pustką po nieistniejącym ojcu? Spektakl „Tato nie wraca” staje się seansem terapeutycznym, w którym odnajdziemy swoje tęsknoty, marzenia, może nawet spotkamy siebie sprzed lat. Będzie okazja, by wyszeptać sobie samemu to, co zawsze chcieliśmy usłyszeć jako dziec

(materiały promocyjne teatru)

Cała moc tekstu monodramu Rowickiego to kolosalny ładunek zranionych uczuć podany w zwykły, codzienny, paradoksalnie lekki sposób, który jednak porusza w widzach głębsze pokłady empatii.

Marek Kubiak, Rana po nieobecnym ojcu goi się ciężko, Teatr dla Was

To wulkan emocji, które wydobywa z siebie raz aktorka grająca pracownicę banku, raz małe porzucone dziecko, które wychowywało się bez taty od trzeciego roku życia. Wszelkie lęki, obawy, pretensje, bunt, sprzeciw, wściekłość i potrzeba czułości i miłości porzuconego przez ojca dziecka dorosła Przepiórska kumuluje w sobie i w odpowiednim momencie wydobywa, zaskakując, zawstydzając, a nawet szokując współczującego jej widza.

Łukasz Rudziński, Teatr emocji i wyobraźni – podsumowanie Festiwalu Monoblok, www.trojmiasto.pl

reżyseria – Piotr Ratajczak

premiera – 9 września 2013

występuje: Agnieszka Przepiórska

Spektakl prezentowany w ramach projektu „Pomosty teatru – pomosty kultury. O wzajemnym oddziaływaniu teatru polskiego i niemieckiego”.

fot. Katarzyna Chmura-Cegiełkowska
www.teatrkonsekwentny.pl