English version

24 lutego 2015
Szanowni Państwo,
organizatorzy 50 Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT zapraszają przedstawicieli mediów na konferencję prasową dotyczącą tegorocznej – jubileuszowej – edycji festiwalu.
Konferencja odbędzie się we wtorek 3 marca w sali konferencyjnej Teatru Lalek „Pleciuga” o godzinie 12.30.

23 lutego 2015

Weź udział w spektaklu plenerowym podczas KONTRAPUNKTU 2015!

Teatr, który zaprezentuje przedstawienie plenerowe w ramach Kontrapunktu 2015, poszukuje aktorów amatorów.
Poszukujemy osób powyżej 18. roku życia. Gwarantujemy:
– dwudniowe warsztaty (21–22 kwietnia) prowadzone przez zawodowych aktorów przygotowujących widowiska plenerowe,
– możliwość wystąpienia w przedstawieniu plenerowym odbywającym się w ramach jubileuszowej edycji festiwalu – występ odbędzie się 24 kwietnia 2015,
– dobrą zabawę.

Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza i przesłanie go pod adresem: wolontariatnakontrapunkcie@gmail.com, w tytule wiadomości wpisując „Spektakl plenerowy”.

Pobierz plik ze zgłoszeniem

11 lutego 2015
Pierwsze informacje O KONTRAPUNKCIE jeszcze przed konferencją prasową

W tym szczególnym roku w finale KONTRAPUNKTU zobaczymy wybitnego, jedynego w swoim rodzaju Jana Peszka. Uznaliśmy, że pięćdziesięciolecie pracy artystycznej tak szczególnego artysty, jakim jest Jan Peszek, w naturalny sposób wiąże się z pięćdziesiątą edycją Przeglądu Teatrów Małych Form.
Podczas finałowego wieczoru zapraszamy na „Jan Peszek. Podwójne solo”, w trakcie którego zostanie zaprezentowany grany od 38 lat kultowy „Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego” Bogusława Schaeffera oraz nowe solo „Dośpiewanie. Autobiografia”, które jest próbą odniesienia się dojrzałego artysty do wydobytych z dalekiej przeszłości urywków jego biografii.

Bilety na występ Jana Peszka można już od dziś rezerwować pod numerem telefonu 91 433 58 04
TERMINY PRZEDSTAWIENIA
25–26 kwietnia 2015, godz. 18.00, Teatr Współczesny

KONTRAPUNKT po raz drugi doceniony przez MKiDN

Teatr Lalek „Pleciuga” jako jedyny ze Szczecina otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Teatr 2015 – Promesa: 250-lecie teatru publicznego w Polsce. Edukacja teatralna i promocja teatru” na projekt „teatr/kontrapunkt/festiwal; festiwal teatralny a teatr publiczny w świetle 50. edycji KONTRAPUNKTU” – w kwocie 57 tys. złotych. Dzięki tej dotacji tegoroczna – jubileuszowa – edycja festiwalu zostanie rozbudowana o działania towarzyszące prezentacjom artystycznym.
Już na początku marca zapraszamy do Pleciugi na wykłady performatywne „Historia jednego festiwalu – wykłady w małej formie”. Będą to dwa spotkania poświęcone dwóm dwudziestopięcioleciom Przeglądu Teatrów Małych Form, poprowadzone w formie wykładu-spektaklu, podczas których zostaną zaprezentowane archiwalne zdjęcia, teksty sztuk, nagrania radiowe, a także gry i aplikacje komputerowe.
Wykład jest skierowany głównie do tych, którzy towarzyszyli festiwalowi, do jego stałych widzów (planujemy dyskusje po każdej prezentacji), jak również do osób, które są ciekawe historii Szczecina, które chciałyby pozaglądać w archiwalia, powspominać ubiegły czas. Przystępna formuła – dla szerokiego grona odbiorców, a nie tylko „znających się” na teatrze.

Prowadzący:
Kamila Paradowska – kierownik literacki Teatru Współczesnego w Szczecinie
Maciej Litkowski – aktor Teatru Współczesnego w Szczecinie

Obowiązują bezpłatne wejściówki – rezerwacja wejściówek pod numerem telefonu 91 433 58 04
TERMINY WYKŁADÓW:
2 i 9 marca 2015, godz. 18.00, Teatr Lalek „Pleciuga” – sala kameralna

Jeszcze jeden jubileusz

Mały Kontrapunkt trochę nam urósł – w tym roku kończy pięć lat.
Mały Kontrapunkt to święto dzieci, podczas którego przybliżamy im sztukę teatru w najlepszym wydaniu. Teatr Lalek „Pleciuga” otrzymał dofinansowanie z Funduszu Wyszehradzkiego w wysokości 13 tys. euro, dzięki czemu będziemy mogli zaprezentować w Szczecinie teatry ze Słowacji, Czech i Węgier.

20 stycznia 2015
Trwają przygotowania do wielkiego święta – jubileuszu pięćdziesięciolecia Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT. Realizowany przy tej okazji projekt „teatr/kontrapunkt/festiwal; festiwal teatralny a teatr publiczny w świetle 50. edycji KONTRAPUNKTU”, który otrzymał dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pozwoli nam zaprosić nie tylko na spektakle i wiele wspaniałych imprez towarzyszących, lecz także na promocję książki, prezentację wywiadów oraz na wyjątkowe spotkanie, podczas którego zajmiemy się analizą zjawiska festiwalu teatralnego.
Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania jubileuszu festiwalu.
KONTRAPUNKT jest jak dobre wino – im starszy, tym lepszy. W dniu swych pięćdziesiątych urodzin będzie wyborny!

Mały Kontrapunkt również obchodzi mały jubileusz – pięciolecie istnienia. Z tej okazji zapraszamy widzów małych, bardzo małych i najmniejszych, wraz z całymi rodzinami, na niezwykłe spotkanie ze spektaklami czeskimi, słowackimi i węgierskimi. Dzięki dofinansowaniu, które Mały Kontrapunkt otrzymał w tym roku z Funduszu Wyszehradzkiego, można będzie zobaczyć na własne oczy, jakie przedstawienia podbijają serca dzieci z Czech, Słowacji i Węgier.
Warto przyjść na piąte urodziny Małego Kontrapunktu! Nie trzeba przynosić prezentów – to Mały Kontrapunkt przygotuje prezenty dla widzów!

1 października 2014
Mimo że do nowej edycji KONTRAPUNKTU jeszcze prawie sześć miesięcy, wiele osób już rozpoczęło pracę nad przygotowaniem jubileuszowego, pięćdziesiątego, przeglądu. Będziemy sukcesywanie informować Państwa o postępach. Już dziś zapraszamy do odwiedzania strony internetowej festiwalu.