English version

Knut Ove Arntzen – norweski krytyk teatralny i wykładowca. Profesor Uniwersytetu w Bergen (Section for theatre studies at the Institute for Cultural Studies and Art History), wykładał m.in. w Niemczech, Belgii i na Litwie. Był konsultantem naukowym w Bergen International Theatre. Uczestniczył w wielu międzynarodowych konferencjach poświęconych współczesnemu teatrowi. Autor licznych publikacji zajmujących się współczesnymi zjawiskami i nurtami teatralnymi.

Anna Augustynowicz – jest jednym z najwybitniejszych polskich reżyserów teatralnych, od 1992 roku pełni funkcję dyrektora artystycznego Teatru Współczesnego w Szczecinie, założycielka sceny Malarnia. Jako pierwsza konsekwentnie wprowadzała na polskie sceny młodą dramaturgię poruszającą ważne problemy społeczne. Reżyseruje spektakle w teatrach w całym kraju. Za działalność artystyczną otrzymała wiele nagród, w tym przyznaną po raz pierwszy nagrodę im. Zygmunta Hübnera „Człowiek Teatru” w 2014 roku.

>Burkhard C. Kosminski – niemiecki reżyser i aktor, studiował reżyserię i aktorstwo w Lee Strasberg Theatre Institute oraz William Esper Studio w Nowym Jorku. Jest dyrektorem artystycznym w Nationaltheater Mannheim oraz dyrektorem artystycznym międzynarodowego festiwalu Internationale Schillertage. Reżyserował m.in. w Düsseldorfer Schauspielhaus w Düsseldorfie, Schaubühne am Lehniner Platz w Berlinie i Marilyn Monroe Theatre w Los Angeles. Za działalność artystyczną otrzymał wiele nagród.

Anna Lewanowicz – menedżerka kultury, zarządza międzynarodowymi festiwalami teatralnymi w Krakowie i Wrocławiu: Krakowskimi Reminiscencjami Teatralnymi; Międzynarodowym Festiwalem Teatralnym „Świat Miejscem Prawdy”; Brave Festival – Przeciw Wypędzeniom z Kultury. Członkini zarządu the Festival Academy z siedzibą w Brukseli i grupy programowej plenarnego spotkania IETM (International Network for Contemporary Performing Arts) w Krakowie, stypendystka sieci ISPA International Society for Performing Arts z siedzibą w Nowym Jorku oraz japońskiej Saison Foundation. Wykłada na Uniwersytecie Jagiellońskim.

> Jacek Wakar – krytyk teatralny, dziennikarz, autor recenzji teatralnych i filmowych. Jest szefem Redakcji Publicystyki Kulturalnej II Programu Polskiego Radia, jurorem Warszawskiej Premiery Literackiej, wcześniej kierował działem kultury w „Przekroju” oraz „Dzienniku”. Stały współpracownik czasopism: „Więź”, „Teatr”, „Wprost” oraz kanału telewizyjnego TVP Kultura.