English version

Teatr Współczesny

18 kwietnia 2015, godz. 19.30
Teatr Współczesny
czas trwania spektaklu: 175 min, 1 przerwa

PO SEZONIE. Komedia w trzech aktach

Ödön von Horváth

Sztuka Horvátha to doprawiona ironią rzecz na świat (kapitalizm), w którym tylko rządzi pieniądz. Na szczęście reżyserka puszcza do nas oko, melodramatyczne zakończenie jest kilkakrotnie powtarzane przez aktorów. W „Po sezonie” w reżyserii Grażyny Kani publiczność dostaje tragikomedię zgrabnie wyreżyserowaną i dobrze zagraną ze sporym talentem komicznym.

Ewa Podgajna, Tragikomedia na kapitalizm,
„Gazeta Wyborcza Szczecin” nr 15, 20.01.2014

Grażyna Kania zapowiadała, że stworzy przedstawienie o rzeczywistości po systemowym przełomie i ludziach nieumiejących radzić sobie ze zmianami. Faktycznie, jej „Po sezonie” to tragikomedia o świecie, w którym wszystkie wartości zastąpiła chęć zysku. Dla pieniędzy bohaterowie gotowi są wchodzić w liche związki, ranić innych i poniżać samych siebie. Nie wierzą w uczucia ani w marzenia. Czekają, aż los sam ześle im pożądaną odmianę. Pod poczciwymi maskami kryje się nieszczerość i etyczna pustka.

Ciekawie skonstruowani bohaterowie i pełne czarnego humoru dialogi w spektaklu Kani zyskały interesującą obudowę w doborze inscenizacyjnych rozwiązań. Duża w tym też zasługa Magdaleny Musiał, autorki scenografii. Aktorsko cały zespół wypada bardzo solidnie.

Katarzyna Stróżyk, Pustka pod maską,
„Kurier Szczeciński” nr 12, 20.01.2014

przekład – Jacek St. Buras
opracowanie tekstu i reżyseria – Grażyna Kania
scenografia i kostiumy – Magdalena Musiał
muzyka i aranżacja muzyczna – Dominik Strycharski
reżyseria światła – Michał Głaszczka

premiera – 18 stycznia 2014

występują: Maciej Litkowski, Arkadiusz Buszko, Robert Gondek, Michał Lewandowski, Marian Dworakowski, Ewa Sobiech, Maria Dąbrowska, Grzegorz Młudzik

fot. Krzysztof Bieliński
www.wspolczesny.szczecin.pl