English version

Schaubühne am Lehniner Platz
Berlin

22 kwietnia 2016, godz. 20.00
Schaubühne am Lehniner Platz
czas trwania spektaklu: 105 min

BELLA FIGURA

Yasmina Reza

„Bella Figura” to sztuka francuskiej aktorki i dramatopisarki Yasminy Rezy, która została napisana specjalnie dla zespołu Schaubühne. Historia bohaterów opowiada wydarzenia z jednego wieczoru, kóry rozpoczął się wyjątkowo niefortunnie. Samotna matka, a zarazem technik farmaceutyczny, Andrea wraz z kochankiem Borysem wybierają się do restauracji, którą jak się okazuje, poleciła mu… jego żona. A to jeszcze nie koniec niespodzianek i dziwnych perypetii bohaterów. Jak skończy się romantyczny wieczór pary? Wspaniałą ucztę teatralną zapowiada już samo nazwisko reżysera spektaklu Thomasa Ostermeiera.

Na scenie zobaczymy artystów dobrze znanych z dużego i małego ekranu, m.in. Ninę Hoss i Marka Waschke. Aktorka została doceniona m.in. za tytułową rolę w filmie „Barbara”, natomiast szerszej publiczności jest znana z serialu „Homeland”. Mark Waschke zapisał się w pamięci polskiech widzów rolą w kontrowersyjnym serialu „Nasze matki, nasi ojcowie”.

przekład – Thomas Ostermeier, Florian Borchmeyer
reżyseria – Thomas Ostermeier
adaptacja – Florian Borchmeyer
scenografia – Jan Pappelbaum
kostiumy – Florence von Gerkan
muzyka – Malte Beckenbach
oryginalna muzyka – Malte Beckenbach
pozostałe instrumenty – Christian Weidner (aaksofon altowy, saksofon sopranowy), Max von Mosch (saksofon tenorowy), Karl-Ivar Refseth (wibrafon), Andi Haberl (perkusja)
wideo – Guillaume Cailleau, Benjamin Krieg
światło – Marie-Christine Soma / Erich Schneider
premiera – 16 maja 2015

występują: Nina Hoss, Mark Waschke, Stephanie Eidt, Renato Schuch, Lore Stefanek

Koprodukcja z Ruhrfestspielen Recklinghausen

fot. Arno Declair
www.schaubuehne.de