Wersja polska

Schaubühne am Lehniner Platz
Berlin

April 22nd, 2016 – 8.00 p.m.
Schaubühne am Lehniner Platz
duration: 105 min

BELLA FIGURA

by Yasmina Reza

„Bella Figura” to sztuka francuskiej aktorki i dramatopisarki Yasminy Rezy, która została napisana specjalnie dla zespołu Schaubühne. Historia bohaterów opowiada wydarzenia z jednego wieczoru, kóry rozpoczął się wyjątkowo niefortunnie. Samotna matka, a zarazem technik farmaceutyczny, Andrea wraz z kochankiem Borysem wybierają się do restauracji, którą jak się okazuje, poleciła mu… jego żona. A to jeszcze nie koniec niespodzianek i dziwnych perypetii bohaterów. Jak skończy się romantyczny wieczór pary? Wspaniałą ucztę teatralną zapowiada już samo nazwisko reżysera spektaklu Thomasa Ostermeiera.

Na scenie zobaczymy artystów dobrze znanych z dużego i małego ekranu, m.in. Ninę Hoss i Marka Waschke. Aktorka została doceniona m.in. za tytułową rolę w filmie „Barbara”, natomiast szerszej publiczności jest znana z serialu „Homeland”. Mark Waschke zapisał się w pamięci polskiech widzów rolą w kontrowersyjnym serialu „Nasze matki, nasi ojcowie”.

translation – Thomas Ostermeier, Florian Borchmeyer
director – Thomas Ostermeier
adaptacja – Florian Borchmeyer
stage designer – Jan Pappelbaum
costume designer – Florence von Gerkan
music – Malte Beckenbach
original musical compositions – Malte Beckenbach
other instruments – Christian Weidner (alto saxophone, soprano saxophone), Max von Mosch (tenor saxophone), Karl-Ivar Refseth (vibraphone), Andi Haberl (percussion)
video – Guillaume Cailleau, Benjamin Krieg
lighting – Marie-Christine Soma / Erich Schneider
premiere – May 16th, 2015

performed by: Nina Hoss, Mark Waschke, Stephanie Eidt, Renato Schuch, Lore Stefanek

Coproduction: Ruhrfestspielen Recklinghausen

photo by Arno Declair
www.schaubuehne.de