OFF Kontrapunktu 2019 wyróżnienie i nagrody

Protokół z posiedzenia jury OFF Kontrapunktu 2019

Po obejrzeniu dwunastu spektakli konkursowych w dniach 6–13 maja 2019 jury OFF Kontrapunktu w składzie: Monika Blige, Marcin Brzozowski, Joanna Szczepanik postanowiło przyznać:

  1. wyróżnienie honorowe dla najbardziej offowego spektaklu w nurcie głównym – Ballady o apatycznym synu i jego narcystycznej matce w wykonaniu Lucy Gaizely, Raedie’ego Gaizely- Gardinera za odwagę w pokazaniu trudnej i pięknej zarazem relacji syn – matka
  2. wyróżnienie w wysokości 1.000,00 złotych ufundowane przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego dla Aleksandry Bożek-Muszyńskiej za urok sceniczny w spektaklu Dzień, w którym V. dała mi do myślenia albo jak się pozbyłam prokrastynacji i czułe zaproszenie widza w muzyczną podróż sentymentalną
  3. nagrodę im. Zygmunta Duczyńskiego w wysokości 4.000,00 zł ufundowaną przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego dla Very Popovej i Gosi Trajkowskiej, autorek spektaklu Krym za stworzenie spójnego języka teatralnego i świadome użycie środków aktorskich, za dbałość o detal, poczucie humoru, dystans, subtelność i osobistą wypowiedź, która poszerza perspektywę spojrzenia na sytuację społeczno-polityczną między Warszawą, Kijowem, Synferopolem a Moskwą.

Siłą napędową offu, jego znakiem rozpoznawczym jest spotkanie. W tegorocznej edycji festiwalu zabrakło nam przestrzeni do rozmowy między twórcami, jurorami i widzami. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach uda się poszerzyć formułę festiwalu o ten element.