„Potok”

Grupa A.TAK! (Gdańsk)

„Potok”
Grupa A.TAK! (Gdańsk)

 

tekst: Mariusz Babicki

reżyseria: Wojciech Jaworski, Mariusz Babicki

występuje: Wojciech Jaworski

muzyka: Marcin Kaim Kowalczyk

współpraca artystyczna: Tomasz Kaczorowski

reżyseria świateł: Przemysław Kalemba

 

Twórcy spektaklu zastanawiają się nad tym, czy istnieje doskonałe miejsce, gdzie można osiągnąć idealny spokój. Ukazują rozdarcie między wewnętrznym światem człowieka a wszelkimi frustrującymi rzeczami, jakie go otaczają. Czy wydarcie się ze szponów codzienności i przyziemności jest możliwe? Telewizja, polityka, bezmyślne dążenie do hedonistycznej radości zderzają się z dbaniem o wewnętrzne piękno. Ile razy można upadać i wstawać? Czy nad życiem człowieka dominuje przede wszystkim jeden mit? Mit Syzyfa? Spektakl nie daje jednoznacznych odpowiedzi, a jedynie jest pretekstem do refleksji nad własnym życiem, uwikłanym w sprawy wielkie i piękne oraz te do bólu małe.

Jakaś krawędź. Stojący na niej Człowiek-man wychyla się do przodu. Właśnie podjął bardzo ważną decyzję w swoim życiu. Chce przedostać się do „Kraju”. Jednak z jakiegoś powodu ma coraz większy problem z tym, by zrobić ten ostateczny krok.

Moment przełomu staje się przykrym rytuałem niemożności. Czy to jest w ogóle możliwe? Czym jest upragniony „Kraj”? Czy istnieje naprawdę?

Wydarzenia

  • 10:00 PM Akademia Sztuki, plac Orła Białego 2, 70-562 Szczecin, Polska
  • 06:30 PM Akademia Sztuki, plac Orła Białego 2, 70-562 Szczecin, Polska