„TRANSFIGURATION”

OLIVIER DE SAGAZAN
„TRANSFIGURATION”

Występuje: Olivier de Sagazan
Manager: Gaelle de Sagazan

Czas trwania: 50 min

Wstęp: od 16 lat

 

„Transfiguration” to historia malarza i rzeźbiarza, który marzy o tym by tchnąć życie w swoje prace. W akcie desperacji nakłada glinę na własną głowę, gubiąc się przy tym we swoim medium, unicestwiając swoją tożsamość i stając się żywym dziełem sztuki. Jednakże glina oślepia go i zmusza do zajrzenia w głąb samego siebie. W fascynującym widowisku Sagazan zmienia na scenie swoją tożsamość – od człowieka po zwierzę i od zwierzęcia po niewiarygodne stworzenia. Przebija, unicestwia i odsłania warstwy na swojej twarzy w szalonym poszukiwaniu nowej treści i formy.

Spektakl powstał w 1999 roku jako seria prac poszukujących szamanistycznego, pierwotnego i nieposkromionego sedna ludzkiej natury. Pierwszy pokaz miał miejsce w 1998 roku, w galerii Marie Vitoux w Paryżu. Od tamtego czasu odbyło się ponad 300 pokazów w 25 różnych krajach.

 

OLIVIER DE SAGAZAN, urodzony w Kongo i wychowany we Francji, z wykształcenia jest biologiem, który ponad trzy dekady temu zaczął zagłębiać się w sztukę. W swoich pracach bada ciało, a także struktury, które definiują jednostkę – dyktat społeczny, kulturowy czy historyczny. W procesie twórczym nakłada, a później zdejmuje warstwy gliny, aby odsłonić dziką, pierwotną i wyswobodzoną osobowość.

Wydarzenia