Z innej gliny

Katarzyna Dominiak (Świnoujście)

Katarzyna Dominiak (Świnoujście)
Z innej gliny

scenariusz: Katarzyna Dominiak (na podstawie powieści Anne Delbee „Kobieta. Camille Claudel”)
reżyseria: Aneta Kruk, Katarzyna Dominiak
wykonanie: Katarzyna Dominiak

Spektakl przygotowany w Miejskim Ośrodku Działań Teatralnych, prowadzonych przez Anetę Kruk przy MDK w Świnoujściu.

Historia genialnej rzeźbiarki, Camille Claudel, samorodnego talentu, muzy i partnerki Augusta Rodina, światowej sławy rzeźbiarza. Spektakl jest podróżą po różnobarwnych uczuciach i epizodach życia Camille, kobiety wyemancypowanej, niezależnej. To uniwersalny, aktualny do dzisiaj portret wrażliwej artystki, walczącej o swoje prawa w świecie zdominowanym przez konwenanse. Spektakl nagradzany na wielu ogólnopolskich festiwalach.

Katarzyna Dominiak –  rodowita świnoujścianka, obecnie przebywająca w Szczecinie, a wkrótce w innym studenckim mieście… Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Świnoujściu. Współtwórczyni Grupy Teatralnej Ujście. Wokalistka Pracowni Wokalno-Artystycznej Mariny Nikoriuk. Uczestniczka wielu warsztatów performance, teatralnych, muzycznych i wokalnych.

Od marca 2017 roku podróżuje ze swoim monodramem „Z innej gliny”, reprezentując w ten sposób Miejski Ośrodek Działań Teatralnych, prowadzony przez Anetę Kruk przy MDK w Świnoujściu.  Jest laureatką wielu ogólnopolskich konkursów monodramów: OKR w Szczecinie, 62. „Sam na scenie” w Słupsku, XIII Festiwal Teatrów Niewielkich w Lublinie, 19. FeTA we Wrocławiu oraz nagroda Grand Prix na XIV Ogólnopolskich Spotkaniach Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza” w Suwałkach.

Wydarzenia

  • 08:00 PM Hala w Basenie Północnym,Marina – ul. Wybrzeże Władysława IV/ul. Jachtowa, Świnoujście