Blaszany Bębenek

Teatr Tetraedr (Racibórz)

Teatr Tetraedr (Racibórz)
Blaszany Bębenek

reżyseria: Grażyna Tabor
obsada: Agnieszka Rajda, Łukasz Czogalik, Jakub Tabor, Marcin Franaszek
czas trwania: 60 minut
data premiery: 15 czerwca 2018

Główny bohater – Oskar − opowiada o swojej „przewlekłej trzyletniości”, poprzez którą prowadzi wnikliwą obserwację świata. Urodzony w latach 30. XX wieku, jest świadkiem historycznych zmian, z których wychwytuje „znaki zwiastujące nieszczęście, które wdziewało coraz większe buty i zamierzało rozsiewać zło”. Używa swojego genialnego głosu jako narzędzia samoobrony. Nie może żyć bez swojego blaszanego bębenka, którym nadaje ton kolejnym wydarzeniom.

Nagrody za spektakl: IX Festiwal Młodości Teatralnej ŁAKNIENIA – nagroda główna, 24. Zgierskie Spotkania Małych Teatrów „Słodkobłękity” − nagroda główna im. Mariana Glinkowskiego, nagroda za inscenizację dla Grażyny Tabor oraz nagroda aktorska dla Agnieszki Rajdy; finalista II Ogólnopolskiego Konkursu „The best OFF” – konkurs na najlepszy spektakl teatru niezależnego w Polsce.

Teatr Tetraedr istnieje od 1992 roku. Jest wspólną drogą i kawałkiem życia wielu młodych ludzi, którzy zostawili tu dużo dobrej energii, emocji, własnych historii, przyczynili się do wypracowania swoistego stylu pracy i obrazowania na scenie. Istotą pracy Teatraedru jest organiczność, fizyczność, odwołanie się do archetypów, rytuałów i rytmów życia codziennego − z dala od publicystyki. To wszystko wpisane jest w surrealizm, absurd i groteskę. Teatr konfrontuje się z rzeczywistością
przez takie literackie inspiracje jak: Kajzar, Tuwim, Miłobędzka, Spath, Gombrowicz, Schulz, Veteranyi − ograniczając słowo do minimum, najchętniej tworząc żywą muzykę na scenie.

Wydarzenia

  • 03:00 PM Teatr Kana, Pl. św, plac Świętych Piotra i Pawła 4/5, 70-521 Szczecin
  • 07:00 PM Teatr Kana, Pl. św, plac Świętych Piotra i Pawła 4/5, 70-521 Szczecin