Budyń & Chango „Ukryte Do Wiadomości”

Budyń & Chango „Ukryte Do Wiadomości”

 

Skład zespołu:

Jacek Szymkiewicz – śpiew

Szymon Drabkowski – gitara

Maciej Kałka – gitara basowa

Borys Sawaszkiewicz – instrumenty klawiszowe

Tomasz Nawrocki – perkusja

 

 

Jacek „Budyń” Szymkiewicz to artysta znamy z zespołów Pogodno i Babu Król. Oczywiście także z nagrań solowych, firmowanych ksywką Budyń oraz udziału w takich projektach jak Nowe Sytuacje.
Pierwszy solowy album Budynia „Kilof” trafił do sklepów w roku 2004 i od tamtej pory możemy obserwować ewolucję muzyczną artysty, który łączy umiejętnie i z wyczuciem takie gatunki jak rock alternatywny, punk czy nawet rap. Muzyka Budynia jest niejednorodna, pokazuje bardzo szeroką perspektywę i wyobraźnię tego muzyka a przy okazji jest wyrazem jego bezkompromisowej postawy wobec otaczającej nas rzeczywistości.

Na nowym albumie, zatytułowanym „Ukryte Do Wiadomości”, Budyń połączył siły z formacją Chango, dzięki czemu jego muzyka wzbogaciła się o elementy funku, jazzu i psychodelii. Budyń stworzył znakomity, mocny i nowoczesny album. Poszedł w nowym kierunku nie tracąc równocześnie swojego charakteru i tożsamości. Nowa piosenka – „Kiedyś” pojawiła się już w serwisach streamingowych i daje przedsmak tego, na co słuchacze mogą liczyć na albumie „Ukryte Do Wiadomości”.

Budyń opowiada o tym materiale: Te piosenki pisałem przez ostatnie trzy lata. „Czas” który wypuściliśmy w marcu 2020, sprawiał wrażenie jakby był napisany specjalnie na tą okazję, a nie był. Był napisany specjalnie na okazję tego co wyszło na jaw w pandemii, a było jakby ukryte, że nie można sarkazmem maskować bezsilność i udawać, że to jest jakieś rozwiązanie. Na płycie są piosenki o seksie i o śmierci, czyli najlepszy zestaw w świecie reklamy. Jedna jest o tym, że bezczelna plotka, powtarzana z wiarą, niszczy życie.  Drugi singiel „Kiedyś” jest o tym, że piosenka Edith Piaf „Nie, niczego nie żałuję”, jest super”.

Jacek Szymkiewicz to lider i założyciel zespołów „Pogodno” oraz „Nowa Fala Polskiego Dansingu”, połowa duetu „Babu Król”, poeta, tekściarz (pisał m.in. dla Nosowskiej, Brodki, Reni Jusis, Natalii Nykiel, Varius Manx etc.), multiinstumentalista, kompozytor, performer, twórca muzyki do spektakli teatralnych i filmów: „Dziady”: Ustęp części III reż. M. Zadara (Teatr Polski we Wrocławiu), „Zbójcy” reż. M. Zadara (Teatr Narodowy w Warszawie), „Jeż Jerzy” (film na podstawie kultowego komiksu R. Skarżyckiego i T. Leśniaka). Autor książki „Grawer”.

Chango to kwartet instrumentalny znany z występów na największych scenach w kraju i poza jego granicami. Ich muzyka łączy elementy funku, jazzu, rocka i bluesa. Lata doświadczeń zdobytych w wielu zespołach (Łona Webber & The Pimps, Jan Gałach Band, Big Fat Mama) zaowocowały ich debiutanckim albumem pt. „MONO vs. STEREO” (2016). Występowali u boku Apostolisa Anthimosa (SBB) i Mikołaja Trzaski (Miłość, Łoskot, Shofar). Z Jackiem Szymkiewiczem współpracują od 2017 roku. W mu-zyce Chango słychać inspirację Jeffem Beckiem, Weather Report, Medeskim, czy Frankiem Zappa.

Wydarzenia