Dzień, w którym V. dała mi do myślenia albo jak pozbyłam się prokrastynacji

Aleksandra Bożek-Muszyńska (Warszawa)

Aleksandra Bożek-Muszyńska (Warszawa)
Dzień, w którym V. dała mi do myślenia albo jak pozbyłam się prokrastynacji

koncepcja, choreografia i wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska
muzyka: na żywo Jakub Pałys oraz collage
reżyseria świateł: Aleksandr Prowaliński
kostium: Aleksandra Bożek-Muszyńska i Anna Czyżykiewicz
koncepcja kuratorska: Edyta Kozak, Anikó Rácz
kierownik produkcji: Krzysztof Kwiatkowski
Spektakl powstał w ramach projektu „Exchange: Change Time and Dance”.
czas trwania: 60 minut
premiera: 3 października 2017, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Festiwal Ciało/Umysł

… Drogi widzu,
zamknij oczy,
niech pytanie to wyskoczy
w Twojej głowie,
daj czas sobie na odpowiedź…

Punktem wyjścia do pracy nad spektaklem była próba znalezienia odpowiedzi na pytanie: „Na co przyjdzie jeszcze czas?”. Poszukiwania ruchowe poprzedziła praca badawcza oraz wywiad przeprowadzony na grupie kobiet z pokolenia 50+ oraz 30+. Inspiracją dla poszukiwań ruchowych była estetyka kampu, zwłaszcza jego aspekt wizualny i swoista naiwność.

Aleksandra Bożek-Muszyńska − tancerka, choreogra?a, performerka, instruktor tańca współczesnego, trener biznesu, filolożka, uczestniczka wielu warsztatów i coachingów ruchowych. Od kilku lat prowadzi regularne zajęcia z tańca współczesnego i improwizacji, gimnastykę dla seniorów oraz tworzy autorskie choreografie i jest aktywna na polskiej scenie tańca i performensu. Trzykrotna stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca realizowanej przez Art Stations Foundation
by Grażyna Kulczyk oraz Intensive Course w School For New Dance Development w Amsterdamie. Od 2007 roku związana z warszawskim Teatrem „Mufmi” Anny Piotrowskiej, gdzie aktualnie jest koordynatorem do spraw artystycznych i instruktorem. Zdobywczyni wielu nagród w konkursach choreograficznych (m.in. The Best Solo 2014 za solo „I know №Thing” na międzynarodowym festiwalu Solo&Duo w Budapeszcie) i tanecznych. W 2017 roku wraz z Hanną Bylką-Kanecką założyła kolektyw Holobiont, którego celem są interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe.

Wydarzenia