Od obozu do wywozu

Teatr Spotkań Wielu (Goleniów)

Teatr Spotkań Wielu (Goleniów)
„Od obozu do wywozu”

wykonanie: Piotr „Jaszczur” Śnieguła
współpraca: Adam Rosiński
czas trwania: 60 minut
data premiery: 28 kwietnia 2018 roku na Festiwalu Kingdom of Art w Szczecinie

Podróż. Kurde bele, przyszło nam wędrować. A to na studia, a to do parku, a to po kraju naszym, pięknym, cudownym. Wędrujemy, idziemy, jedziemy. Przeżywamy takie akcje, że masakra. Tylko po co je przeżywamy? Dokąd idziemy? Przez jakie stacje przejedziemy?

Spektakl jest pokazem pracy. Pracy, która trwa i trwać będzie. Po wielu latach funkcjonowania w grupie przyszedł czas na bycie samemu. Najgorzej. W imię walki o własną tożsamość. W imię teatru studenckiego. W imię próby, która nawet jeśli będzie słaba, to z pewnością będzie własna. Czołem Średniej Polsce!

W wyniku walki o własną tożsamość teatralną człowiek robi dziwne rzeczy, np. zakłada własny teatr. Teatr Spotkań Wielu jest tworem nowym, eksperymentalnym, poszukującym. Członkowie teatru wywodzą się z zachodniopomorskiego ruchu offowego. Piotr „Jaszczur” Śnieguła oraz Adam Rosiński − dwóch przyjaciół, których domem przez wiele lat był Teatr Brama z Goleniowa, dziś tworzą swoją przestrzeń. Energia, improwizacja, muzyka, trytytki oraz gafa − Teatr Spotkań Wielu zaprasza do spotkania.

Piotr „Jaszczur” Śnieguła − aktor, muzyk, kompozytor, instruktor teatralny. Od 2013 roku związany z Teatrem Brama z Goleniowa, a od roku 2015 członek grupy kabaretowej Impro z Krypty na Zamku Książąt Pomorskich. Lider formacji muzycznej Takie Po Prostu Trio. Klarnecista, gitarzysta w zespole muzycznym Tarapaty. Muzyk, kompozytor w Teatrze 6 i pół oraz w Teatrze Kingdom Of Curvy Fork. Założyciel Teatru Spotkań Wielu. Twórca autorskich warsztatów muzycznych oraz teatralnych. Autor oraz wykonawca dwudziestoczterogodzinnego spektaklu „24 spotkania świra ze świrem”. Koordynator licznych festiwali teatralnych. Na swoim koncie ma kilkaset występów scenicznych zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Obecnie student międzyuczelnianego kierunku arteterapia w Katowicach. Miłośnik absurdu oraz polskiej muzyki folkowej. Wielki fan „Gwiezdnych Wojen”.

Adam Rosiński − student public relations na Uniwersytecie Szczecińskim. Od 2013 roku członek Teatru Brama, a od 2018 roku członek Teatru Spotkań Wielu. Wolontariusz europejski EVS, który w 2018 roku ukończył projekt w organizacji ORFEAS w Xylokastro. Od 2015 do 2017 roku wokalista zespołu Karpet, od 2018 roku wokalista zespołu Sup’ Lies. Uczestnik europejskich projektów teatralnych w Madrycie, Amsterdamie, Turynie, Westouter, Greifswaldzie, Kamminke, Strzelewie,
Goleniowie. Aktor w spektaklach: „Poczekalnia”, „Fakeryzm”, „Szkoła”, „Na początku świata”, „Kto się boi wilka”, „Sen nocy letniej”. Aktor Grupy Komediowej Impro z Krypty na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Kuglarz, zawodowy szczudlarz oraz artysta fire show. Animator dziecięcy oraz lider warsztatów teatralnych.

Wydarzenia

  • 06:30 PM Akademia Sztuki - Pałac pod Globusem, plac Orła Białego 2, 70-562 Szczecin
  • 08:00 PM Akademia Sztuki - Pałac pod Globusem, plac Orła Białego 2, 70-562 Szczecin