„W STRONĘ SŁOŃCA”

TEATR UKŁAD FORMALNY
„W STRONĘ SŁOŃCA”

Scenariusz i reżyseria: Maciej Rabski
Muzyka: Szymon Stergiadis
Projekcje: Aga Błaszczak
Animacje multimedialne: Anna Szalwa
Formy/lalki: Maciej Rabski
Kierownik produkcji: Przemysław Furdak

Występują: Paulina Mikuśkiewicz, Wiktoria Czubaszek, Patrycja Szindler (gościnnie), Jerzy Górski, Adam Michał Pietrzak, Przemysław Furdak, Maciej Rabski. Ze specjalnym udziałem Olgi Żmudy

Czas trwania: 50 minut

Wiek widzów: 6-12 lat

 

“Dawno, dawno temu… a właściwie dziś wraz ze wschodem słońca, na świat przyszła muszka Jętka. Maleńki rozmiar nie przeszkadza jej wcale w snuciu wielkich planów. Marzy o tym, by każdego dnia kąpać się kroplach rosy na innej łące, chce bzyczeć najgłośniej na świecie, wygrać zawody w lataniu na czas i zwiedzić każde mieszkanie w mieście. Jest tylko jeden problem… Nasza bohaterka nie wie jeszcze, że wszystkie muszki z jej rodziny żyją jeden dzień. Na realizację swych planów ma czas tylko do zachodu słońca. Jak sobie poradzi z takim obrotem zdarzeń?”

W zabawnej historii o uroczej muszce ukrytych zostało sporo istotnych pytań, między innymi o to, czym jest odchodzenie? Jak można się na to przygotować? Czy da się rozmawiać o przemijaniu z najmłodszymi? Spektakl „W stronę słońca” ma stać się twórczą platformą właśnie do takiej rozmowy. Spektakl uczy obserwacji i uwrażliwia na dźwięki przyrody i rozbudza wyobraźnię. Wyjątkowe lalki, wykonane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, wzbudzają podziw zarówno w małych, jak i dużych.

 

TEATR UKŁAD FORMALNY jest inicjatywą studentów i absolwentów Wrocławskich uczelni: Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego, Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta, Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Zespół scementowała nie tylko wspólna praca przy szkolnych egzaminach, ale przede wszystkim przekonanie, że teatr może być realnym narzędziem zmiany.

Wydarzenia