Nagrody oraz Jury

GRAND PRIX, czyli WIELKA NAGRODA PUBLICZNOŚCI

Nagrodę przyznaje publiczność Przeglądu w dwustopniowym głosowaniu:

  1. Wypełnienie tzw. skali emocji zamieszczonej na bilecie wstępu, a następnie wrzucenie go do specjalnej urny bezpośrednio po obejrzeniu spektaklu (dla posiadaczy zaproszeń i wejściówek dostępne będą osobne karty do głosowania)
  2. Głosowanie na jeden najlepszy Państwa zdaniem spektakl – plebiscyt, przeprowadzany przy pomocy kontrapunktowych kul, odbędzie się po ostatniej konkursowej propozycji.NAGRODY JURY:

NAGRODA GŁÓWNA ufundowana przez Prezydenta Miasta Szczecin

NAGRODA RADY MIASTA SZCZECIN

NAGRODA IM. KAZIMIERZA KRZANOWSKIEGO


WYRÓŻNIENIA

Dorota Buchwald – absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze PWST w Warszawie (1985), od 2014 dyrektor Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, teatrolog, praktyk i teoretyk dokumentowania teatru, w latach 1989-1990 sekretarz literacki Teatru Dramatycznego w Warszawie, 1990-1997 dokumentalista i redaktor wydawnictw Związku Artystów Scen Polskich, 1997-2003 kierownik Działu  Dokumentacji Teatru w ZASP, 2003-2014 kierownik Pracowni Dokumentacji Teatru w Instytucie Teatralnym, 1995-2014 redaktor miesięcznika „Dialog”, redaktor wydawnictw teatralnych i książek, autorka tekstów o teatrze i rozmów drukowanych w „Antenie”, „Teatrze”, „Dialogu”, „Notatniku Teatralnym” i „Pamiętniku Teatralnym”, pomysłodawczyni i redaktor elektronicznej Encyklopedii Teatru Polskiego, kierownik i uczestnik projektów i grantów naukowych dotyczących ekonomii i zarządzania w instytucjach artystycznych, dramatopisarstwa, architektury teatralnej, recepcji twórczości Williama Shakespeare’a; członek Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych, Polskiego Ośrodka ITI, międzynarodowych organizacji SIBMAS i ENICPA.

Arkadiusz Buszko – aktor, choreograf, reżyser. Absolwent Wydziału Aktorskiego we Wrocławiu – filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (1990).Współpracuje z teatrami w całej Polsce jako aktor, reżyser oraz choreograf. Od 1990 roku na stałe związany z Teatrem Współczesnym
w Szczecinie. Gra również w spektaklach, między innymi Teatru Kana, Teatru Krypta oraz Piwnicy przy Krypcie. Prowadzi warsztaty teatralne. Zajmuje się choreografią, przez wiele lat prowadził również własny teatr pantomimy. Laureat wielu nagród i wyróżnień aktorskich. W 2015 roku uhonorowany Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Michał Nogaś – dziennikarz prasowy i radiowy, autor wywiadów z pisarzami z Polski i z zagranicy. W latach 2000-2016 związany z radiową Trójką, od 2016 jest dziennikarzem „Gazety Wyborczej” oraz „Książek. Magazynu do Czytania”. Pomysłodawca i gospodarz Radia Książki.