Werdykt

WERDYKT JURY Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT 2021 w Szczecinie

Jury 55. Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT 2021 w Szczecinie w składzie:

  • Malina Prześluga (przewodnicząca),
  • Dariusz Kacprzak,
  • Zbigniew Niecikowski,

przy aktywnym udziale jurorów nurtu OFF KONTRAPUNKT – Jolanty Krukowskiej, Pauliny, Skorupskiej oraz Adama Karola Drozdowskiego podczas posiedzenia w dniu 11 września 2021 roku przyznało następujące nagrody:

Nagroda Główna Jury w kwocie 10 000 zł dla spektaklu „Jezus” Nowego Teatru w Warszawie za pełnię teatralnej wypowiedzi, na którą złożyły się umiejętne żonglowanie konwencjami, lekkość i swoboda budowania kreacji aktorskich przy jednoczesnym, niezwykle konsekwentnym, konstruowaniu teatralnego świata, gęstego od znaczeń i nierzadko niewygodnych treści.

Nagroda Rady Miasta Szczecin ex aequo w wysokości 2 500 zł każda dla spektakli:

  • Warunki zabudowy” Centrum Rezydencji Teatralnej Scena Robocza w Poznaniu oraz Teatru Cinema w Michałowicach za śmiałość poszukiwań i wytrącenie z poczucia komfortu,
  • „Staff only” (koprodukcja Biennale Warszawa i TR Warszawa) za bezpretensjonalność w balansowaniu między prywatnością a teatralną metaforą.

Nagroda im. Kazimierza Krzanowskiego 3 000 zł dla Valentijna Dhaenensa – reżysera i wykonawcy oraz dla Jeroena Wuytsa – reżysera światła i dźwięku w spektaklu „BigmoutH” SKaGeN, Richard Jordan Productions LTD, Theatre Royal Plymouth za wirtuozerię.

oraz dwa Aktorskie Wyróżnienia Honorowe dla:

  • Sary Celler-Jezierskiej za rolę Marii Magdaleny w spektaklu „Jezus” Nowego Teatru w Warszawie,
  • oraz Karoliny Staniec za rolę Barbary Zdunk w spektaklu „I tak nikt mi nie uwierzy” Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie.

Jurorzy pragną wyrazić radość i wdzięczność organizatorom i realizatorom Festiwalu, artystom i widzom za możliwość ponownego spotkania w teatrze.


Werdykt OFF Kontrapunkt

WERDYKT JURY NURTU OFF KONTRAPUNKT w ramach Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT 2021 w Szczecinie

Jury w składzie:

  • Jolanta Krukowska,
  • Paulina Skorupska,
  • Adam Karol Drozdowski,

po obejrzeniu ośmiu spektakli konkursowych w dniach 3-12 września 2021 postanowiło przyznać nagrodę im. Zygmunta Duczyńskiego w wysokości 5 000 zł ufundowaną przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego twórcom spektaklu Sticky Fingers Club.

Jury docenia autorską kolektywną pracę zespołu, kreatywne wykorzystanie potencjałów przestrzeni, lekkość humoru, prostotę i błyskotliwość użytych środków. Szczególną uwagę zwraca na wyjątkowy sposób wykorzystania światła jako
rzeczywistego partnera dla wykonawców.


GRAND PRIX, czyli WIELKĄ NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI 55. Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT 2021 otrzymuje spektakl „BigmoutH” w wykonaniu SKaGeN, Richard Jordan Productions LTD, Theatre Royal Plymouth z Antwerpii w Belgii.


NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI nurtu OFF KONTRAPUNKT w ramach 55. Przeglądu Załącznik TABELA GP Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT 2021 otrzymuje spektakl I Come To You River: Ophelia Fractured (wersja II) w wykonaniu Studio Kokyu z Wrocławia